مقالات

پیدا کردن دستگاه شنود چگونه است؟

پیدا کردن دستگاه شنود چگونه است؟

شاید این روزها شما هم نگران وجود دستگاه‌های شنود در منزل و یا محل کارتان هستید، پس باید با ما همراه شوید تا بتوانید نسبت به پیدا کردن دستگاه شنود در محل مورد نظرتان اقدام کنید. به این ترتیب راه‌های بسیار زیادی در این بین وجود دارد که بتوانید نسبت به پیدا کردن این دستگاه بسیار کوچک و جاسوسی اقدام کنید که می توان به شنودیاب اشاره کرد. زمانی که بتوانید این دستگاه را پیدا کنید، خیالتان راحت خواهد شد و می‌توانید به زندگی عادی و روزمره خود بپردازید.

تاپ دوربین اینجا است تا به شما کمک کند بتوانید دستگاه‌هایی که در محل‌های مشکوک برای شنود حرف‌هایتان نصب شده را به راحتی پیدا کنید. اگر هم به دنبال خرید دستگاه‌های شنود هستید، می‌توانید همین حالا نسبت به این کار از قسمت فروشگاه تاپ دوربین مراجعه کنید.

پیشنهاد خرید

دوربین لامپی سیمکارتی v380

2,880,000 تومان2,460,000 تومانخرید کنید

آشنایی با انواع دستگاه شنود

اگر می‌خواهید که دستگاه شنود را پیدا کنید، در ابتدا باید با آن آشنا شوید تا در صورت رویت بتوانید آن را تشخیص دهید. در ابتدا باید بدانید که این دستگاه‌ها بسیار کوچک هستند و شما نباید به سراغ ابزارهای بزرگ بروید؛ پس به این ترتیب می‌توان گفت که این دستگاه‌ها خیلی راحت در مکان‌های مختلفی مخفی می‌شوند و شما نمی‌توانید به راحتی آن‌ها را پیدا کنید. در مواردی دستگاه‌های شنود به صورت ابزارهای غیر عادی مانند شارژرهای فندکی خودرو تولید می‌شود که همین موضوع باعث شده تا کارِ پیدا کردن را سخت‌تر کند. پس همیشه نباید به دنبال دستگاهی عجیب و غریب باشید، امکان دارد که شنود در داخل یک مجسمه و با به صورت یک خودکار ساده در اطرافتان قرار بگیرد.

آشنایی با انواع دستگاه شنود

پیشنهاد خرید

دوربین سولار خورشیدی وای فای مدل v360

3,980,000 تومان2,950,000 تومانخرید کنید

چگونه متوجه شنود شویم؟

تغییر در دکوراسیون منزل، احساس تعقیب شدن و یا با خبر شدن از اخبار و مشکوک می‌تواند نشانه‌هایی از شنود شدن محل زندگی شما را فاش کند. پس اگر به هر کدام از این موارد رسیدید، بدانید که مورد شنود قرار گرفته‌اید و باید نسبت به رفع این عمل غیر اخلاقی، اقدام کنید. اغلب دستگاه‌های شنود نیازمند یک منبع برق هستند که با سیم کشی خودرو و یا از طریق پشت پریزهای منزل، این کار تأمین می‌شود.

پیشنهاد خرید

فلش ضبط صدا 32 گیگ

1,411,000 تومان1,370,000 تومانخرید کنید

دستگاه شنود بهتر است یا دستگاه ضبط صدا؟

دستگاه‌های شنود مانند یک جی پی اس عمل کرده و می‌توانند در لحظه صدا را برای شما ضبط کنند؛ به این ترتیب اگر دقت کرده باشید، می‌توانید به راحتی نسبت به تشخیص این مسئله اقدام کنید. دستگاه‌های شنود اغلب دارای یک سیم‌کارت هستند و با قابلیت جی پی اس، می‌توانند برای شما مکان‌یابی هم انجام دهند. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی سنسور صدا، می‌تواند صداها را به گوش کاربر برساند؛ به این صورت که هنگام صدا به کاربر زنگ زده و وی می‌تواند نسبت به شنود اقدام کند. باید گفت که هزینه این تماس با کاربر بوده و همچنین در صورتی که جایی آنتن دهی ضعیف باشد، نمی‌توان از دستگاه شنود استفاده کرد.

چگونه متوجه شنود شویم؟

پیشنهاد خرید

ضبط صدای دیجیتال مینیاتوری 32 گیگابایت

1,480,000 تومان1,307,000 تومانخرید کنید

آیا شنود صدا غیرقانونی است؟

طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که مطابق با اصل 25 این قانون است، بازرسی و نرساندن نامه‌ها، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، عدم مخابره و نرساندن آن‌ها، سانسور، استراق سمع و هر گونه تجسس ممنوع بوده مگر این که یک حکم قانونی پشت آن باشد.

با توجه به این که استراق سمع که به معنای گوش دادن پنهانی است و یک نوع تجاوز به حریم شخصی افراد به شمار می‌آید، ممنوع بوده و با متخلفین طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برخورد می‌شود. اگر فردی نسبت به انجام این کار اقدام کند و شخصی که مورد استراق قرار گرفته بتواند این کار را ثابت کند، فرد خاطی طبق قانون مجازات می‌شود. البته باید اشاره کرد که اگر این دستگاه برای حفاظت و همچنین حفظ امنیت افراد در سازمان‌ها و یا فضاهای مختلفی به کار گرفته شود، ایرادی ندارد.

آیا شنود صدا غیرقانونی است؟

دستگاه ضد شنود چیست؟

اگر اخیراً نگران هستید که دستگاه شنود در خانه شما و یا خودرو شخصیتان وجود دارد و نمی‌دانید که چگونه به پیدا کردن دستگاه شنود بپردازید، باید ابتدا بدانید که دستگاه‌هایی وجود دارد که کاملاً ضد شنود بوده و باعث می‌شود تا صدای شما برای طرف مقابل فرستاده نشود. به این ترتیب استفاده از آن باعث سهولت در انجام کار می‌شود و می‌توانید سرعت عمل تجسس را برای یافتن دستگاه افزایش دهید. بهترین راهی که می‌توان در حین گشتن به دنبال دستگاه شنود از آن استفاده کرد، دستگاه ضد شنود است.

اغلب این دستگاه‌ها امواج الکترومغناطیسی دارند که می‌توانند با ردیابی دستگاه شنود، مکان قرار گیری را به شما نشان دهند. به این ترتیب می‌توانید با سرعت بالایی متوجه شوید که دستگاه شنود در کدام قسمت خانه شما قرار گرفته است. این نکته را نیز بدانید که دستگاه ضد شنود تنها با داشتن مجوز به دست می‌آید و دستگاهی نیست که به راحتی بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

دستگاه ضد شنود چیست؟

پیشنهاد خرید

دوربین سیمکارتی دو لنزه آژیر دار v380 pro

3,835,000 تومان3,240,000 تومانخرید کنید

ظاهر دستگاه شنود چگونه است؟

برای این که بتوانید خیلی راحت نسبت به پیدا کردن دستگاه شنود اقدام کنید، بدانید که این دستگاه به لحاظ ابعاد، زیاد بزرگ نیست و در سایزهای مختلفی تولید می‌شود؛ به این صورت که حتی ممکن است شما بر روی عجیب‌ترین وسایل، دستگاه شنود را پیدا کنید؛ مثلاً اگر شما یک تابلو پر از نقش و نگار دارید که اطراف آن پر از منبت کاری است، احتمال دارد که دستگاه جایی در بین این منبت کاری‌ها پنهان شده باشد. پس نباید به هر چیزی اعتماد کنید و در صورت احساس به وجود شنود، به همه مناطق شک داشته باشید.

در وسایل خیلی عادی و روزمره‌ای که استفاده می‌کنید نیز ممکن است شنود قرار بگیرد؛ به طور مثال فندک یکی از لوازمی است که می‌تواند شنود در آن قرار بگیرد و فرد هر روز آن را با دست خودش به این‌ور و آن‌ور می‌برد بدون این که بداند داخل این فندک چیست! پس اگر زمانی با تلفن همراه صحبت می‌کردید و متوجه نویزهای پشت سر هم شدید، بدانید که اشکالی در کار است و امکان دارد که تمامی صداهای شما شنود شود. البته باید اشاره کرد که هر نویزی صدای شنود نیست و باید منشأ مشخصی داشته باشد.

ظاهر دستگاه شنود چگونه است؟

پیشنهاد خرید

مودم جیبی 4G

1,265,000 تومان1,060,000 تومانخرید کنید

بررسی دقیق برای پیدا کردن شنود چیست؟

قبل از این که بخواهید اقدامی انجام دهید، بدانید که با استفاده از چشم و همچنین حس پنجم، می‌توانید این دستگاه را پیدا کنید؛ لازم نیست که جاهای صعب‌العبور را بگردید! مکان‌های قابل دسترسی مانند مبل، روی شلف، لامپ، کلید و پریزها، آشکارساز دود، صندوق ماشین، ساعت، تابلو و … مکان‌هایی است که امکان دارد شنود در آن جا قرار بگیرید. به این ترتیب امکان دارد که فرد عجله داشته و سریعاً این دستگاه را بر نزدیک‌ترین نقطه‌ای که می‌توانسته نصب کرده باشد. پس باید خودتان را به جای این فرد بگذارید و به تمام نقاطی که شک دارید، سر بزنید. احتمالاً این کار از شما زمان زیادی بگیرد اما هیچ راهی به اندازه گشتن و زیر و رو کردن نمی‌تواند انسان را مطمئن سازد.

بعد از بررسی‌هایی که با دست و چشم خود انجام دادید، می‌توانید با استفاده از گوش‌هایتان نسبت به شنیدن صدای یک میکروفن اقدام کنید. اغلب میکروفن‌ها دارای یک صدای وز وزی هستند که امکان دارد در صورت نزدیک شدن به محل، متوجه این صدا شوید. زمانی که مشکوک به صدا شدید و مطمئن بودید که کسی غیر از شما نمی‌تواند صدایی تولید کند، پس حتماً نزدیک این محل را به خوبی تجسس کنید. به این ترتیب اگر شما این صدا را مورد هدف قرار بگیرید و آن را دنبال کنید، می‌توانید به منبع صدا برسید و در نهایت دستگاه را پیدا کنید.

بررسی دقیق برای پیدا کردن شنود چیست؟

چگونه می‌توان دستگاه شنود را کشف کرد؟

اگر به اطراف خود مشکوک هستید که دستگاه شنود در آن جا قرار گرفته است و با هیچ وسیله‌ای نیز نتوانستید آن را پیدا کنید، باید از حواس پنج‌گانه خود استفاده کرده و نسبت به پیدا کردن دستگاه شنود اقدام فرمایید؛ حالا اگر فردی نتوانست با استفاده از این ابزارها و یا حواس پنج‌گانه شنود را پیدا کند، می‌تواند با استفاده از دستگاه‌هایی دیگر آن را بیابد.

پیدا کردن دستگاه شنود با رادیو چگونه است؟

یکی از وسایل بسیار کاربردی که می‌تواند با کمک آن نسبت به پیدا کردن شنود اقدام کنید، رادیوهای معمولی است؛ شاید بپرسید این کار چگونه انجام می‌شود؟ رادیو از جمله دستگاه‌هایی است که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود و اگر نشد هم می‌توانید از اقوام و دوستان خود قرض بگیرید؛ به این ترتیب اگر شما همه وسایل برقی منزل را از پریز جدا کنید، با نزدیک کردن رادیو به محلی که شنود در آن جا قرار دارد، باعث می‌شوید که دستگاه مورد نظرتان پیدا شود. به این شکل زمانی که شما رادیو را بر روی بلندترین موج یعنی اف ام قرار می‌دهید، با نزدیک شدن به دستگاه شنود، صدای رادیو تغییر پیدا خواهد کرد و به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که دستگاه مورد نظر شما در این محدوده وجود دارد و به بررسی عمیق‌تر بپردازید. شنودها حتی ممکن است که در داخل قسمتی از دیوار نیز قرار بگیرند، پس حواستان باشد که اگر قسمتی از دیوار ضرب دیده و یا به تازگی رنگ شده است، حتماً آن جا را بگردید.

پیدا کردن دستگاه شنود با رادیو چگونه است؟

پیدا کردن دستگاه شنود با تلفن همراه چگونه است؟

علاوه بر رادیو که ممکن است هر کسی نتواند آن را پیدا کند، شما قادر هستید تا با استفاده از تلفن همراه، نسبت به پیدا کردن دستگاه شنود، اقدام کنید؛ این کار تنها با استفاده از یک تلفن همراه امکان‌پذیر است. به این ترتیب برای انجام این کار ابتدا تمامی وسایل برقی را از پریز جدا کنید و در یک محیط آرام و بدون سر و صدا با یک نفر تماس بگیرید؛ دقت کنید که محیط فردی که با او تماس گرفته‌اید نیز نباید شلوغ باشد و در حالت کلی سکوت کامل برقرار شود. در مرحله بعدی که هر دو طرف با یکدیگر تماس برقرار کردند، باید به سمت مکان‌هایی بروید که احساس می‌کنید شنود در آنجا قرار دارد. سپس با نزدیک شدن به منطقه‌ای که شنود در آن جا قرار دارد، شما متوجه تغییر صدای فرد پشت خط خواهید شد. این تغییر به صورت نویز و یا وز وز صورت می‌گیرد.

پیدا کردن دستگاه شنود با تلفن همراه چگونه است؟

نرم افزار پیدا کردن دستگاه شنود

جدای از همه این موارد، این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی، شما می‌توانید از یک نرم افزار استفاده کنید و به این ترتیب این برنامه می‌تواند به شما در پیدا کردن دستگاه شنود کمک بیشتری کند. اپلیکیشن Hidden Camera Detector را می‌توانید بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و از آن برای ردیابی شنود استفاده کنید. البته باید اشاره کرد که این نرم افزارها هم باگ‌های مخصوص به خودشان را دارند و آنقدرها هم مورد اعتماد نیستند؛ یعنی شما تنها با 70 درصد اطمینان می‌توانید از این برنامه‌ها استفاده کنید و امکان دارد حتی شنودی وجود داشته باشد و نرم افزار به شما اطلاع ندهد. پس بهتر است که اگر واقعاً احساس می‌کنید که در محل زندگی‌تان شنود قرار گرفته است، با کمک سایر ابزارها و راه حل‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، این دستگاه را پیدا کنید و به این ترتیب می‌توانید از شر آن خلاص شوید.

نرم افزار پیدا کردن دستگاه شنود

چه دستگاه شنودی را نمی‌شود پیدا کرد؟

شاید برخی از دوستان سوال کنند که آیا شنودی است که ما نتوانیم آن را با روش‌های مختلف پیدا کنیم؟ بله! امروزه دستگاهایی وجود دارد که با استفاده از فناوری‌های مختلف جاسوسی، نمی‌توان آن‌ها را تحت هیچ عنوانی پیدا کرد. در صورتی که برخی افراد تحت نظارت امنیتی باشند، این دستگاه به راحتی‌ پیدا نخواهد شد.

جمع بندی

پیدا کردن دستگاه شنود کاری تقریباً سخت است که شاید هر کسی نتواند آن را انجام دهد. ما توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد تهیه این دستگاه را دارید، عواقب کارتان را در نظر بگیرید تا در آینده دچار مشکل نشوید. برای تهیه انواع شنود، می‌توانید همین حالا به صفحه محصولات فروشگاه آنلاین تاپ دوربین مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

آیا می‌توانم دستگاه شنود تهیه کنم؟

بله شما می‌توانید دستگاه شنود تهیه کنید ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که تمامی جوانب آن پای خودتان خواهد بود.

از کجا می‌توانم شنود بخرم؟

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه محصولات سایت تاپ دوربین این محصول را تهیه کنید.

آیا می‌توانم به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنم؟

بله می‌توانید همین حالا از طریق صفحه فروشگاه تاپ دوربین این کار را انجام دهید.