مقالات

میزان مصرف اینترنت در دوربین‌های مداربسته

میزان مصرف اینترنت در دوربین‌های مداربسته

میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته همواره یکی از دغدغه‌های کاربران این دوربین‌ها است. این مسئله به علت نظارت از راه دور و همین‌طور انتقال تصویر دوربین‌ها، دارای اهمیت زیادی است. برخی از کاربران تصور می‌کنند که انتقال تصاویر منجر به افزایش هزینه‌های اینترنت می‌شود. برخی دیگر از کاربران نیز در ارتباط با مصرف اینترنت دوربین‌های تحت شبکه تصور اشتباهی دارند؛ اما حقیقت این است که استفاده از اینترنت می‌تواند تنها در زمان انتقال تصویر صورت گیرد. در این مواقع دوربین‌ها برای ارسال اطلاعات از اینترنت استفاده می‌کنند.

مصرف اینترنت سیستم دوربین‌های مداربسته به این صورت است که در زمان‌هایی که شما از طریق گوشی موبایل خود اقدام به مدیریت و مشاهده آنلاین تصاویر می‌کنید، از حجم اینترنت کاسته می‌شود؛ به ‌عبارت‌ دیگر این‌گونه نیست که دوربین‌های مداربسته به صورت 24 ساعته اینترنت مصرف کنند؛ بنابراین می‌توانید با خیالی آسوده نسبت به خرید دوربین مدار بسته مورد نظر خود اقدام کنید.

پیشنهاد خرید

دوربین ۳ لنزه icsee

4,200,000 تومان2,878,000 تومانخرید کنید

عوامل موثر در میزان مصرف اینترنت دوربین‌های مدار بسته

عوامل مختلفی در میزان حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته اثرگذار است. یکی از این عوامل مهم، تعداد دوربین‌های مداربسته بوده که منجر به افزایش حجم اینترنت مصرفی کاربران خواهد شد؛ به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت که هر چه تعداد دوربین‌های مداربسته‌ای که توسط گوشی موبایل یا تبلت اقدام به مشاهده تصاویر آن‌ها می‌کنید بیشتر باشد، حجم اینترنت مصرفی شما نیز بیشتر می‌شود.

مورد دوم در تعیین میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته، کیفیت آن است. هر چقدر دوربین مداربسته‌ای از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، قادر است تا تصاویر باکیفیت‌تری را به ثبت برساند. از طرفی کیفیت بالای تصاویر منجر به استفاده از حجم بیشتری خواهد شد.

انتخاب کیفیت تصویر در زمان راه‌اندازی برنامه انتقال تصویر، یکی از کارهایی است که کاربران می‌توانند برای تعیین کیفیت تصاویر دریافتی خود انجام دهند. در صورتی که کیفیت تصویر در حالت اصلی خود قرار بگیرد، حجم بیشتری از اینترنت مصرف خواهد شد. همچنین انتخاب تصویر در کیفیت پایین‌تر موجب مصرف کمتر اینترنت می‌شود. انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها کاملاً بستگی به شما دارد.

از عوامل دیگری که بر میزان مصرف اینترنت این نوع از دوربین‌ها تأثیر دارد، می‌توان به چک کردن مداوم تصاویر ضبط شده، دوربین مداربسته مجهز به میکروفون، فشرده‌سازی تصاویر و برخی قابلیت‌های دیگر اشاره کرد.

عوامل موثر در میزان مصرف اینترنت دوربین‌های مدار بسته

پیشنهاد خرید

دستگاه ضبط 8 کانال NVR وای فای (8Channel)

3,835,000 تومان3,240,000 تومانخرید کنید

چگونه میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته را کاهش دهیم؟

شناسایی عوامل موثر بر میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته منجر به مدیریت راحت‌تر این موضوع خواهد شد. به همین دلیل در این قسمت می‌خواهیم راه‌ کارهایی را جهت کاهش حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته به شما عزیزان ارائه دهیم.

اغلب دوربین‌های مداربسته برای Dual Stream از دو نوع خروجی تصویر برخوردار هستند. این استریم در سیستم‌های تحت شبکه به کیفیت خروجی تصاویر اشاره دارد. هر کدام از جریان‌ها کیفیت متفاوتی داشته و جریان اصلی از بالاترین کیفیت برخوردار است. به طور معمول از جریان اصلی برای ضبط تصاویر و همین‌طور مشاهده در مانیتور استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است که محصولات برخی از برندها به Triple Stream مجهز شده است. این مورد به معنای آن است که دوربین آی پی امکان ارائه سه جریان ویدیویی را به صورت هم‌زمان دارد؛ بنابراین کاربر می‌تواند تصاویر را به طور هم‌زمان و با کیفیت‌های مختلف، در سه گیرنده‌ی جدا مشاهده کند.

وجود موارد قابل تنظیم در دوربین‌های مداربسته در افزایش یا کاهش حجم مصرف اینترنت موثر است. از این موارد می‌توان به نرخ فریم، نوع فشرده‌سازی، بیت ریت، انتقال صدا و غیره اشاره کرد. انتخاب تعداد فریم بر ثانیه یا نوع فشرده‌سازی می‌تواند در حجم اطلاعات انتقال داده شده موثر باشد و منجر به کاهش یا افزایش حجم مصرفی اینترنت شود.

افزون بر این‌ها، برخی از افراد به طور مداوم تصاویر دوربین‌های مداربسته خود را چک می‌کنند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، باید بدانید که این کار تأثیر زیادی بر افزایش حجم اینترنت مصرفی توسط دوربین مداربسته شما خواهد داشت.

چگونه میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته را کاهش دهیم؟

پیشنهاد خرید

عینک آفتابی دوربین دار

2,865,000 تومان1,940,000 تومانخرید کنید

نحوه محاسبه حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه می‌توان حجم اینترنت مصرفی دوربین مداربسته را محاسبه کرد. در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که چند نرم‌افزار وجود دارد که می‌تواند میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته را محاسبه کند. این نرم‌افزارها عبارت‌اند از: نرم افزار Network برای کامپیوتر و نرم‌افزارهای Data Monitor pre، DataFlow و Los برای موبایل.

چنانچه می‌خواهید به صورت کلی از مصرف اینترنت دوربین مداربسته خود مطلع شوید، در ابتدا بایستی بیت ریت هر دوربین را تنظیم کرده و سپس آن را ضربدر تعداد دوربین‌ها کنید. با این کار میزان مصرف مورد نیاز شما و همین‌طور میزان پهنای باند در هر ثانیه به دست می‌آید.

اگر می‌خواهید انتقال تصویر به دستگاه رکورد هیچ اینترنتی مصرف نکند، باید دوربین مداربسته خود را با شبکه داخلی تنظیم کنید. لازم به ذکر است که استفاده از نرم‌افزار برای محاسبه اینترنت مصرفی به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و همچنین ماهیانه نیز وجود دارد. استفاده از این نرم‌افزارها به کاربران کمک می‌کند تا مدیریت بهتری بر میزان مصرف اینترنت خود داشته باشند.

نحوه محاسبه حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته

پیشنهاد خرید

دوربین لامپی چرخشی ۴ مگاپیکسل v380

1,435,000 تومان1,130,000 تومانخرید کنید

بهترین اینترنت برای دوربین‌های مداربسته

امروزه به دلیل افزایش سرقت، اکثر افراد به فکر تأمین امنیت خانه و محل کار خود هستند. استفاده از دوربین‌های مداربسته یکی از بهترین راهکارها برای حفظ امنیت جان و دارایی‌های افراد است. از آنجایی که استفاده از این نوع دوربین‌ها بسیار رایج شده، نمونه‌های پیشرفته‌تر آن هم به بازار عرضه شده‌اند. این دوربین‌های پیشرفته می‌توانند برای کنترل از راه دور و انتقال تصاویر به اینترنت متصل شوند؛ اما برای بهره‌مند شدن از بهترین نتیجه‌ای که دوربین‌های مداربسته ارائه می‌دهند، نیاز به یک اتصال مطلوب خواهد بود. به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم به نکات مهم در ارتباط با اینترنت دوربین‌های مداربسته اشاره کنیم.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان انتخاب اینترنت برای دوربین‌های مداربسته باید در نظر گرفته شود، قابل حمل بودن آن است؛ به‌عبارت‌دیگر، اینترنت دوربین مداربسته بایستی قابل حمل باشد. همچنین اگر شما فاصله زیادی با مکان مورد نظر خود دارید و به طور دائم در حال رفت‌ و آمد هستید، بهتر است که از اینترنت‌های همراه استفاده نکنید؛ زیرا سرور انتخابی شما باید از پهنای باند مناسبی برخوردار باشد. توصیه ما به شما این است که از آخرین تکنولوژی اینترنت ثابت برای دوربین‌های مداربسته خود استفاده کنید.

اینترنت بی‌سیم TD-LTE به عنوان جدیدترین فناوری ارائه اینترنت پرسرعت محسوب شده که سرعت بالایی نیز دارد. درواقع این اینترنت آخرین نسل اینترنت ثابت به شمار می‌رود که می‌تواند اینترنت را به صورت بی‌سیم در اختیار کاربران خود قرار دهد.

مشاهده محیط به صورت زنده و همین‌طور دریافت تصاویر دوربین‌های مداربسته منجر به مصرف زیاد حجم اینترنت مصرفی دوربین مدار بسته خواهد شد؛ بنابراین کاربران برای مدیریت هزینه‌های اینترنت مصرفی دوربین مداربسته خود باید سرویس مناسبی را انتخاب کنند. انتخاب یک سرویس مناسب می‌تواند تأثیر زیادی در میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته داشته باشد.

هنگامی که قصد دارید برای دوربین‌های مداربسته خود مودم اختصاصی تهیه کنید، از ویژگی‌های سخت‌افزاری غافل نشوید؛ بنابراین ضروری است تا از داشتن پورت LAN اطمینان حاصل کنید. علاوه بر آن در زمان خرید نیاز است تا ویژگی‌های دیگری مانند کیفیت، سرعت، جابه‌جایی و نحوه اتصال به سیستم را بررسی کنید. به علاوه یک مودم مناسب باید از تکنولوژی‌های به‌روز پشتیبانی کند و تولید یک برند معتبر باشد. همچنین دقت کنید که مودم مورد نظر شما روی چه پهنای باندی کار خواهد کرد.

توجه به تمامی موارد گفته شده منجر به انتخاب بهترین اینترنت برای دوربین مداربسته شما خواهد شد.

بهترین اینترنت برای دوربین‌های مداربسته

پیشنهاد خرید

کوادکوپتر دو دوربینه مدل E88 pro

1,935,000 تومان1,935,000 تومانخرید کنید

سرعت اینترنت مناسب برای دوربین‌های مداربسته

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته باید مورد بررسی قرار بگیرد، سرعت اینترنت مورد نیاز این سیستم است. سرعت مناسب باعث می‌شود تا به راحتی به دوربین‌های مداربسته متصل شده و تصاویر را مشاهده کنید. از طرفی سرعت مورد نیاز اینترنت به تعداد و نوع دوربین‌ها و همین‌طور کیفیت تصاویر ارتباط دارد.

مقدار پهنای باند از عوامل موثر در انتقال اطلاعات بیشتر در یک زمان معین است. در واقع پهنای باند ظرفیتی معین برای انتقال حداکثر داده بوده که در یک زمان معین و در یک شبکه اینترنت تعریف می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که سرعت مناسب اینترنت برای دوربین‌های مداربسته به این مورد ارتباط دارد.

در صورتی که می‌خواهید از حداکثر کیفیت یک دوربین مداربسته برخوردار شوید، نیاز به یک پهنای حداقلی از شبکه اینترنت خواهد بود. چنانچه سرعت اینترنت کمتر از سرعت مورد نیاز باشد، تصاویر به صورت تار و شطرنجی ارسال خواهند شد.

دو عامل تأثیرگذار در مصرف پهنای باند، کیفیت تصویر و رزولوشن است. در واقع می‌توان گفت که میزان پهنای باند مصرفی به عوامل مختلفی مانند نرخ فریم، تعداد دوربین‌های موجود در سیستم و حجم تصاویر نیز بستگی دارد.

سرعت اینترنت مناسب برای دوربین‌های مداربسته

سخن پایانی

امروزه دوربین مداربسته جزو سیستم‌های پیشرفته محسوب شده و کاربرد زیادی برای افراد دارد. با تهیه انواع دوربین‌های مداربسته از جمله دوربین مدار بسته بی‌سیم، سیم کارتی و AHD، IP  ودوربین مداربسته  خودرو امکان حفظ جان و مال افراد فراهم شده و مردم می‌توانند با خیالی راحت محیط خانه و محل کار خود را تحت نظر داشته باشند و از اموال خود محافظت کنند. وجود این دوربین‌ها منجر به کاهش سرقت در جامعه نیز خواهد شد. در این سال‌ها یکی از ابهامات اصلی کاربران میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته بوده است. لازم به ذکر است که برخلاف تصور خیلی از افراد، این سیستم حجم زیادی از اینترنت را مصرف نمی‌کند. از طرفی با مدیریت صحیح امکان کاهش حجم اینترنت مصرفی هم در این دوربین‌ها وجود دارد.برای خرید دوربین مدار بسته با کارشناسان تاپ دوربین در تماس باشید.

 

سوالات متداول

آیا میزان مصرف اینترنت در دوربین مدار بسته می‌تواند دردسرساز باشد؟

در صورتی که تعداد دوربین‌های مداربسته شما بالا باشد، میزان هزینه اینترنت آن‌ها می‌تواند زیاد شود.

محاسبه حجم مصرفی اینترنت دوربین‌های مداربسته به چه صورتی امکان‌پذیر است؟

برای محاسبه حجم مصرفی اینترنت می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده کنید.

آیا امکان مدیریت هزینه‌های مصرف اینترنت دوربین‌های مداربسته وجود دارد؟

بله، با شناسایی عواملی که منجر به افزایش حجم مصرفی اینترنت در دوربین‌های مداربسته شما می‌شود، می‌توانید از میزان این هزینه‌ها بکاهید.