مقالات

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی

برای اینکه در خانه و محل کارتان امنیت برقرار شود لازم است از دوربین‌های امنیتی و مداربسته استفاده کنید. این دوربین‌ها در اکثر موارد به صورت کاملاً غیرحرفه‌ای نصب می‌شوند و به همین دلیل امکان به سرقت رفتن آن‌ها وجود دارد. همچنین با رواج استفاده از این دوربین‌ها سارقین روش‌های غیرفعال کردن آن را آموخته‌اند؛ به همین منظور بیشتر صاحبان خانه و یا اداره‌های مهم از دوربین‌های مداربسته مخفی استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید بهترین محل برای نصب دوربین مخفی را پیدا کنید، لازم است موارد مختلفی را در نظر داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین موارد اندازه دوربین است؛ زیرا برخی از دوربین‌های مخفی که به ‌عنوان دوربین جاسوسی نیز شناخته می‌شوند ابعادی کوچک‌تر از چوب کبریت دارند. البته برای اینکه سیستم‌های امنیتی قدرتمندی داشته باشید بهتر است از نوع بزرگ‌تری استفاده کنید. ما در ادامه بهترین مکان برای نصب دوربین‌های مداربسته مخفی را در خانه و یا محل کار معرفی کرده‌ایم تا بتوانید دوربین خود را از دید سایر افراد پنهان کنید و حداکثر پوشش امن را برای خود و اطرافیانتان به وجود آورید.

پیشنهاد خرید

دوربین شارژی مگنتی A9

365,000 تومان333,000 تومانخرید کنید

دوربین‌های مدار بسته مخفی

دوربین‌های مدار بسته مخفی

دوربین‌ مداربسته مخفی به‌ عنوان کوچک‌ترین نوع دوربین شناخته می‌شوند که در انواع و مدل‌های مختلفی وجود دارند؛ به ‌عنوان مثال دوربین مداربسته سوزنی، آینه‌ای، بندانگشتی و… که در ابعاد کوچک برای مخفی کردن طراحی شده‌اند. بد نیست بدانید که نصب این دوربین‌ها شامل قوانینی خاص بوده و در صورتی که این قوانین را رعایت نکنید مشمول مجازات خواهید شد. بهترین محل برای نصب دوربین مخفی می‌تواند در داخل پریز برق، گوشی موبایل و… باشد. بد نیست بدانید که قرار دادن دوربین‌های مخفی در محل کار و خانه مجاز است، اما توصیه می‌شود که به مهمانان و افرادی که به صورت مکرر در خانه شما رفت‌وآمد دارند اطلاع دهید.

پیشنهاد خرید

دوربین sqt v380 pro با صدای دو طرفه

1,265,000 تومان978,000 تومانخرید کنید

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی

برای اینکه دوربین‌ها بتوانند امنیت را به شکل کامل در خانه و یا محل کار شما برقرار کنند، لازم است در محل‌های خاصی نصب شوند که در ادامه آن‌ها معرفی کرده‌ایم:

 1. درب جلو

بر اساس مطالعات انجام شده اکثر سارقین درب ورودی را برای وارد شدن انتخاب می‌کنند؛ به همین دلیل بهترین مکان برای تأمین امنیت درب ورودی بوده و بایستی در هنگام نصب نکاتی را در نظر داشته باشید:

 • زاویه دوربین را طوری قرار دهید که تنها خیابان جلوی درب را کنترل کند.
 • مطمئن شوید که دوربین به اندازه 9 فوت از زمین فاصله داشته باشد.
 1. سالن اداره

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی در راهرو اداره‌ها است، البته توجه داشته باشید که دوربین شما به صورت کاملاً مخفی نصب شود و هر شخصی نتواند با قرار دادن وسیله جلوی دوربین از ضبط تصاویر و اطلاعات جلوگیری کند.

 1. اتاق نشیمن (محل استراحت در خانه و اداره)

دوربین‌های مخفی را می‌توان در کنار تجهیزات الکتریکی مانند کنسول بازی، تلویزیون، قفسه کتاب، میز و… قرار داد. البته در محیط‌های اداری مکانی که برای استراحت در نظر گرفته می‌شود فاقد وسیله‌ها و تجهیزات الکتریکی بوده و در چنین حالتی بهتر است در کنار لامپ و یا مکان‌هایی که دید کمتری دارد نصب شود.

 1. مکان‌های خلوت در اداره‌ها برای کارکنان و کارگران

درب‌هایی که دید کمتری دارند بهترین مکان برای ورود سارقین به شمار می‌آیند و بهترین محل برای نصب دوربین مخفی هستند.

 1. پارکینگ‌ و انبار

یکی از آسیب‌پذیرترین بخش‌هایی که در محل کار و شرکت وجود دارد که در بیشتر موارد نیز ابزارهای گران‌قیمت در آن نگه‌داری می‌شود انبارها هستند. همچنین در پارکینگ‌ها نیز ممکن است فضایی وجود داشته باشد که افراد بتوانند کارهای مشکوک و خطرناک را در آن انجام دهند؛ به همین دلیل محل مناسبی برای نصب دوربین مخفی است.

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی

پیشنهاد خرید

عینک دوربین دار بیسیم

3,835,000 تومان3,360,000 تومانخرید کنید

بهترین مکان برای مخفی کردن دوربین‌های مداربسته جاسوسی

در برخی مواقع لازم است دوربین خود را به صورت مخفی در مکانی خاص قرار دهید که این کار برای امنیت بیشتر اداره‌ها و سازمان‌ها اهمیت دارد. همچنین در برخی مواقع نیز صاحبان منزل دوربین‌های مخفی در خانه خود جای می‌دهند. بهترین محل برای نصب دوربین مخفی عبارتند از:

مکان‌های مشابه و هم شکل دوربین جاسوسی: شما می‌توانید این دوربین‌ها را در کنار وسیله و اشیایی که همرنگ و هم شکل دوربین است قرار دهید. در چنین شرایطی تشخیص دوربین کاری بسیار دشوار خواهد بود، این وسیله‌ها می‌توانند وب‌کم تلویزیون و… باشند، البته توجه داشته باشید که آن را در جایی که قابلیت سرقت وجود داشته باشد قرار ندهید.

محلی به دور از چشم و دور از ذهن: با قرار دادن دوربین در بالای قفسه کتاب و یا کابینت باعث می‌شوید که در دید نباشد.

قرار دادن بین برگ‌ها: بهترین محل برای نصب دوربین مخفی قرار دادن بین برگ‌های گیاه است. در واقع زمانی ‌که شما گلدانی با گل‌های مصنوعی دارید می‌توانید برگ‌ها را با دقت بچینید و دوربین را در لابه‌لای گیاه قرار دهید؛ البته توجه داشته باشید که لنز شما توسط شاخه ‌و برگ‌ها مسدود نشود و قابلیت دید داشته باشد.

پیشنهاد خرید

عینک آفتابی دوربین دار

2,865,000 تومان1,940,000 تومانخرید کنید

نکات مهم در هنگام نصب دوربین مداربسته مخفی

نکات مهم در هنگام نصب دوربین مداربسته مخفی

 1. دوربین‌های سیمی یا بی‌سیم را انتخاب کنید: انتخاب دوربین با سیم و یا بی‌سیم تأثیر مستقیمی بر تمام جنبه‌های قرارگیری دوربین دارد، دوربین‌های امنیتی سیمی در هر قسمتی که کابل به آن دسترسی داشته باشد قرار می‌گیرند و لازم است کابل‌ها از سقف خانه و یا دیوار عبور داده شوند. دوربین‌های بی‌سیم نیز اطلاعات را به واسطه سیگنال‌های بی‌سیم به هاب ارسال کرده و نیازی به انعطاف‌پذیری بیشتر و یا سیم انتقال ندارند (دوربین‌های بی‌سیم نیز همانند نوع سیمی به باتری و یا برق دیوار نیاز دارند)
 2. 2. نواحی خاص را در نظر بگیرید: برای پیدا کردن بهترین محل برای نصب دوربین مخفی لازم است تمامی قسمت‌های خانه و محل کارتان را بررسی کنید تا همه افراد را بتوانید زیر نظر داشته باشید.
 3. دوربین‌های مخفی را در مکان‌های زاویه‌دار قرار دهید: همان‌طور که می‌دانید دوربین‌های مداربسته لازم است در مکانی نصب شوند که دارای زاویه مناسبی باشند تا بتوانند حداکثر پوشش را ایجاد کنند؛ به همین منظور برای نظارت بر مکان‌هایی بیرون از منزل بهتر است دوربین را در داخل و قسمت‌های درب ورودی خانه که زاویه مناسبی داشته باشد قرار دهید تا بتوانید افرادی که در جلوی خانه شما در حال رفت‌وآمد هستند را ببینید.

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی برای نظارت بر حیاط خلوت قرار دادن دوربین روی لبه پنجره است؛ به ‌شرطی ‌که زاویه مناسبی را ارائه دهد.

 1. منبع برق دوربین خود را بشناسید: زمانی ‌که شما از دوربین‌های بی‌سیم استفاده می‌کنید با تمام شدن باتری نظارت شما نیز محدود می‌شود. سیستم‌های امنیتی سیمی برق را از طریق کابل PoE دریافت کرده و یک کابل واحد عملکرد ویدئو، برق و صدا را در کابل ترکیب می‌کند. دوربین‌های مخفی و یا جاسوسی نیازی به انرژی و برق ندارند و تنها در مواقعی که نیاز به استفاده مداوم از آن‌ها دارید، لازم است در فواصل زمانی کوتاهی آن‌ها را شارژ کنید.
 2. به انتقال سیگنال توجه کنید: در صورتی ‌که از دوربین‌های مداربسته معمولی به‌ عنوان دوربین مخفی استفاده می‌کنید لازم است در مورد سیگنال نیز توجه بسیار زیادی داشته باشید تا به صورت مناسبی سیگنال دریافت شده و مشکلی ایجاد نشود.
 3. ارتفاع مناسب را انتخاب کنید: هر چه ارتفاعی که دوربین نصب شده است بیشتر باشد، امکان دید نیز کاهش می‌یابد؛ در واقع به راحتی می‌توانید دوربین خود را مخفی نگه دارید. همچنین در صورتی‌ که دوربین ارتفاع بیشتری داشته باشد از دسترس کودکان، حیوانات خانگی و افراد کنجکاو نیز دور می‌ماند. البته این ارتفاع نیز به موارد مختلفی بستگی دارد و بهتر است از قرار دادن دوربین در بالای دیوار خودداری کنید؛ زیرا در چنین شرایطی جزئیات با دقت کمتری ثبت می‌شود و نگهداری و همچنین تمیز کردن آن نیز با مشکلاتی همراه خواهد بود.

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی در داخل خانه بالاتر از ارتفاع درب است که در این شرایط نیز بایستی زاویه دوربین را کمی پایین‌تر قرار دهید.

 1. دوربین را به صورت مناسب و درست نصب کنید: دوربین‌های مخفی به روش‌های مختلفی نصب می‌شوند و شما می‌توانید آن را بالای طاقچه، کابینت‌های آشپزخانه، یخچال و… قرار دهید. توجه داشته باشید که نصب این دوربین‌ها راحت است، اما افراد ناشناس به راحتی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.
 2. دوربین را با فاصله مناسبی از پنجره قرار دهید: زمانی ‌که فناوری مادون قرمز از طریق شیشه هدایت می‌شود، تصویری را نشان می‌دهد؛ به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق لازم است زوایای مختلفی را در نظر بگیرید و ویژگی مادون قرمز و دید در شب را غیرفعال کنید. (دوربین‌هایی که دارای مادون قرمز هستند انتخاب مناسبی برای دید در شب مخفیانه نخواهند بود)
 3. برای انتخاب بهترین محل برای نصب دوربین مخفی از قوانین آگاه باشید: در مناطقی که حفظ حریم خصوصی مهم است، از دوربین‌های مداربسته مخفی استفاده نکنید؛ زیرا در غیر این ‌صورت جریمه‌های بسیار سنگینی را باید پرداخت کنید. این مکان‌ها شامل حمام، اتاق خواب و سرویس بهداشتی است. توجه داشته باشید که استفاده از دوربین امنیتی در فضای باز منزل قانونی است و شما می‌توانید زاویه دوربین را طوری تنظیم کنید که حریم خصوصی همسایگان نیز حفظ شود.

کلام آخر

امروزه برای برقراری امنیت در خانه و محل کار از دوربین‌ مداربسته استفاده می‌شود. این دوربین‌ها در انواع و مدل‌های مختلفی طراحی می‌شوند و یکی از پرطرفدارترین مدل‌های دوربین مدار بسته، نوع مخفی آن بوده و برای مکان‌هایی طراحی شده که لازم است افراد به ‌صورت مخفیانه زیر نظر باشند. بهترین محل برای نصب دوربین مخفی در اداره‌ها و سازمان‌های امنیتی است که با زاویه خاص در مکان‌های پر رفت‌وآمد و در ارتفاع بسیار بالا قرار می‌گیرد تا امکان دید وجود نداشته باشد.

بهترین محل برای نصب دوربین مخفی

همچنین در خانه‌ها نیز می‌توان در کنار وسیله‌هایی که شبیه به دوربین هستند مانند وب‌کم قرار داد همچنین برای اینکه بتوانید قسمت خارجی خانه را کنترل کنید بهتر است دوربین خود را در قسمت داخلی خانه و پنجره قرار دهید؛ به ‌طوری که دیدی از بیرون نداشته باشد. توجه داشته باشید که قرار دادن دوربین‌های امنیتی مخفی در برخی از مکان‌ها ممنوع است و باید به صورت کامل با قوانین آشنا باشید. همچنین برای خرید بهترین دوربین مدار بسته از بین طیف گسترده‌ای از دوربین‌ها و برندهای محبوب می‌توانید به صفحه فروشگاهی تاپ دوبین مراجعه کرده و بهترین انتخاب را برای برقراری امنیت خریداری کنید.

پیشنهاد خرید

دتکتور دود دوربین دار

2,835,000 تومان2,610,000 تومانخرید کنید

سوالات متداول

 • بهترین محل برای نصب دوربین مخفی در خانه کجا است؟

اگر قصد مخفی کردن آن را دارید بهتر است در کنار وسیله همرنگ و شبیه به آن قرار دهید و یا در ارتفاع بسیار بالایی که دور از ذهن باشد نصب کنید.

 • آیا امکان نصب دوربین مدار بسته در داخل اتاق خواب ممکن است؟

امکان نصب دوربین در حمام، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و… ممنوع است؛ زیرا باید حریم خصوصی افراد حفظ شود، در غیر ‌این ‌صورت می‌توانند از شما شکایت کنند.

 • برای خرید بهترین دوربین مداربسته به کجا مراجعه کنیم؟

شما می‌توانید انواع دوربین‌های مداربسته مخفی را متناسب با نیاز خود از بین طیف گسترده‌ای از محصولات در قسمت فروشگاهی سایت تاپ دوربین خریداری کنید.