مقالات

بهترین جی پی اس خودرو کدام است؟

بهترین جی پی اس خودرو کدام است

جی پی اس خودرو به دستگاه قابل حملی گفته می‌شود که برای صاحبان خودرو امکان ردیابی آن را فراهم می‌کند. در حقیقت صاحبان خودروها می‌توانند با در اختیار داشتن این وسیله، موقعیت خودرو را شناسایی و ردیابی کنند. در زمانی که شما به مکان ناآشنایی سفر کنید و پیدا کردن مکان مورد نظرتان برای شما دشوار باشد، جی پی اس ماشین کار را برای شما راحت‌تر خواهد کرد.

با در اختیار داشتن جی پی اس ماشین می‌توانید موقعیت خود را بر روی نقشه شناسایی کرده و به راحتی بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید. از طرفی در دنیای امروز، گوشی‌های هوشمند دارای ویژگی مکان‌یاب بوده که امکان شناسایی موقعیت را به افراد می‌دهد. با توجه به نکات گفته شده در می‌یابیم که این محصول مزایای زیادی داشته و نوعی تکنولوژی است که توانسته جایگاه خود را در بازار به دست آورد و مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرد. در ادامه با ویژگی‌های بهترین جی پی اس خودرو آشنا می‌شویم.

پیشنهاد خرید

دوربین شارژی مگنتی A9

365,000 تومان333,000 تومانخرید کنید

جی پی اس خودرو چیست؟

در چند سال گذشته استفاده از ردیاب و جی پی اس خودرو رواج بیشتری پیدا کرده و این تکنولوژی از کیفیت عالی و مزایای فراوانی برخوردار است. عملکرد این سیستم به این صورت است که موقعیت و مکان خودرو شما را مشخص می‌کند. این دستگاه در کیفیت و همین‌طور قیمت‌های مختلفی وجود دارد. لازم به ذکر است که قیمت بالای جی پی اس ماشین نشان‌دهنده کیفیت بالا نیست و موارد مهم‌تری در تعیین کیفیت و کارکرد بالای این محصول نقش دارد.

این دستگاه‌ها در نحوه عملکرد نیز متفاوت هستند و هر مدل دارای قابلیت‌های مخصوص به خود است. در زمان تهیه بهترین GPS خودرو بایستی به عملکرد و کیفیت این وسیله توجه کرد تا بتوان از مزایای آن بهره‌مند شد.

انواع دستگاه جی پی اس ماشین در دقتِ عملکرد متفاوت هستند و به طور معمول قطعات داخلی قابل قبولی نیز دارند. از این قابلیت‌ها می‌توان به ارائه هشدار کنترل سرعت غیرمجاز و … اشاره کرد.

جی پی اس خودرو چیست؟

پیشنهاد خرید

دوربین آندوسکوپی ۱۵ متری

1,835,000 تومان1,418,000 تومانخرید کنید

کاربرد جی پی اس خودرو

جی پی اس خودرو دستگاهی کاربردی و کوچک به شمار می‌رود که در خودرو نصب شده و به مالک این امکان را می‌دهد تا در هر لحظه اطلاعات کاملی از مال خود داشته باشد. در رابطه با نحوه کار این وسیله باید بگوییم که موقعیت‌یاب به طور دائم در حال ارسال و همین‌طور دریافت سیگنال به 12 ماهواره بوده و هر وسیله‌ای که مجهز به ردیاب شد با تحلیل داده‌های دریافتی توسط ایستگاه‌های زمینی شناسایی و مسیریابی می‌شود. از طرفی بعضی از موقعیت‌یاب‌های ماشین با کمک سیم‌کارت، ارسال و دریافت سیگنال‌ها را انجام می‌دهند.

نصب سیم‌کارت روی این ردیاب‌ها منجر به راحت‌تر شدن ارتباط بین دستگاه و ماهواره می‌شود. در نتیجه در هر شرایطی امکان دسترسی به خودرو وجود خواهد داشت. کاربرد ردیاب خودرو صرفاً برای تأمین امنیت ماشین نیست و کاربردهای دیگر هم دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

از مهم‌ترین کاربردهای جی پی اس خودرو در زمان سرقت است؛ زیرا هنگامی که سارق اقدام به باز کردن درب خودرو می‌کند، برای صاحب خودرو اعلان ارسال می‌شود و فرد متوجه باز شدن درب خودرو خواهد شد. در این زمان با خاموش کردن خودرو از راه دور این امکان وجود خواهد داشت که از سرقت جلوگیری شود. با این حال این قابلیت، یعنی ارسال اعلان باز شدن درب خودرو تنها در برخی از مدل‌های این محصول وجود دارد.

از دیگر کاربردهای بهترین جی پی اس خودرو می‌توان به موقعیت‌یابی ماشین از راه دور اشاره کرد. بدین ترتیب شما می‌توانید موقعیت خودروی خود را حتی در زمان دزدیده شدن نیز پیدا کنید؛ اما باید از کیفیت و عملکرد جی پی اس مورد نظر خود اطمینان داشته باشید؛ زیرا در مواقعی کیفیت پایین این محصول موجب بروز مشکل و عدم ردیابی می‌شود.

مورد دیگر در ارتباط با کاربرد جی پی اس ماشین، زمانی است که اعلان سرقت برای شما ارسال شده است و شما به آن توجهی نکرده‌اید، در این صورت بایستی با باز کردن اپلیکیشن ردیاب خودرو از موقعیت لحظه‌ای ماشین خود اطلاع پیدا کرده و بتوانید آن را پیدا کنید.

بعضی از ردیاب‌های خودرو از کلید اضطراری SOS برخوردار هستند. زمانی که این کلید در دست راننده قرار می‌گیرد، این امکان به وجود می‌آید تا در مواقع اضطراری بتواند با فشردن آن تماس خود را برقرار کند. البته تمامی ردیاب‌ها از کلید اضطراری برخوردار نیستند.

سایر کاربردهای جی پی اس خودرو به صورت زیر است:

  • امکان ردیابی و نظارت بر خودرو از راه دور
  • قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور
  • امکان شنیدن صدای داخل اتاق خودرو
  • قابلیت مشاهده و همین‌طور بررسی سرعت خودرو
  • مشاهده و بررسی مسیر و همچنین مسافت طی شده با خودرو
  • مطلع شدن از حمل خودرو با جرثقیل

کاربرد جی پی اس خودرو

پیشنهاد خرید

دوربین آندوسکوپی ۵ متری وای فای

1,765,000 تومان1,588,000 تومانخرید کنید

جی پی اس خودرو کجا نصب می‌شود؟

دستگاه‌های ردیاب خودرو به دو ردیاب آهنربایی و سیمی تقسیم می‌شوند. ردیاب‌های آهنربایی به طور کامل قابل حمل بوده و داخل خود، یک باتری دارند. این باتری نیز شارژی است؛ اما ردیاب‌های سیمی به سیم‌کشی نیاز داشته و باتری خودرو برق دستگاه را تأمین می‌کند. نصب ردیاب ماشین با توجه به نوع دستگاه متفاوت است؛ اما در حالت کلی چندین بخش از ماشین برای نصب این دستگاه در نظر گرفته می‌شود.

یکی از بهترین محل‌ها برای نصب جی پی اس خودرو زیر داشبورد ماشین است. همچنین محل‌های مختلف دیگری مانند زیر سپر جلو و همچنین عقب ماشین از قسمت‌های مناسبی برای نصب این سیستم محسوب می‌شوند؛ بنابراین قبل از هرگونه اقدامی لازم است تا محل دقیق نصب این سیستم مشخص شود.

زیر فرمان می‌تواند محل مناسبی برای نصب ردیاب خودرو محسوب شود، زیرا در قسمت داشبورد ماشین بیشترین سیم‌کشی خودرو وجود دارد. لازم به ذکر است که بعضی از دستگاه‌های ردیاب به پورت OBD II مجهز بوده و برای تأمین برق ردیاب باید آن را به این پورت متصل کرد. پورت OBD II به صورت دقیق زیر فرمان ماشین واقع است.

مکان مناسب دیگر برای دستگاه ردیاب، زیر سپر جلو و عقب ماشین است. در این موارد می‌بایست به آرامی سپر جلو یا عقب ماشین را درآورده و آن را نصب کنید. در این محل دستگاه‌های ردیاب آهنربایی و قابل حملِ کوچک امکان جاگذاری خواهند داشت.

قسمت چراغ ترمز محل امنی برای نصب ردیاب خودرو بوده که بایستی به صورت کاملاً ظریفی صورت گیرد.

پشت و زیر صندلی محل مناسبی برای نصب بهترین جی پی اس خودرو است، اما در صورتی که سیم‌کشی آن از کف ماشین انجام شود. به علاوه امکان نصب این سیستم در کنار درب خودرو یا پشت صندلی عقب نیز وجود دارد. به همین دلیل می‌توانید آن‌ها را به صورت کاملاً مخفیانه زیر بلندگو جاگذاری کنید.

جی پی اس خودرو کجا نصب می‌شود؟

ردیابی خودرو با جی پی اس

به طور معمول جی پی اس‌ها با یک سیم‌کارت فعال می‌شوند؛ بنابراین ضروری است تا برای جی پی اس خود یک سیم‌کارت تهیه کرده و آن را در محل مخصوص قرار دهید. لازم به ذکر است که این سیم‌کارت بایستی از اعتبار کافی برخوردار باشد. وظیفه اصلی جی پی اس ماشین، شناسایی موقعیت دقیق وسیله نقلیه است. البته همان‌طور که گفته شد، این وسیله از کاربردهای دیگری هم برخوردار است.

بهترین جی پی اس خودرو

امروزه انواع مختلفی از جی پی اس خودرو تولید می‌شود. خیلی از افراد در زمان خرید این وسیله با مشکل روبه‌رو شده و نمی‌دانند که باید کدام مدل را تهیه کنند. آشنایی با بهترین جی پی اس خودرو می‌تواند به شما در زمان خرید این وسیله کمک کند.

بهترین جی پی اس باید از تمامی امکانات مانند تعیین دقیق موقعیت مکانی وسیله نقلیه و میزان خطای بسیار اندکی برخوردار باشد تا بتوان از تمامی مزایای آن بهره‌مند شد.

سخن پایانی

گزارش‌های نیروی انتظامی نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر سرقت خودرو افزایش پیدا کرده و همین مسئله باعث شده تا خیلی از افراد به دنبال خرید جی پی اس خودرو باشند. این مشکل در شهرهای بزرگ و کلان شهرها بیشتر است. با این حال همان‌طور که اشاره شد، با استفاده از ردیاب خودرو می‌توان از سرقت جلوگیری کرد. این سیستم با یک سیم‌کارت فعال شده و فرد را از محل خودرو باخبر می‌کند. در نتیجه خیال افراد از حفظ مالشان راحت خواهد بود. برای تهیه انواع جی پی اس خودرو، می‌توانید همین حالا به صفحه محصولات فروشگاه آنلاین تاپ دوربین مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

✅نحوه استفاده از جی پی اس‌های خودرو چگونه است؟

با استفاده از این ویژگی می‌توانید از وقوع حادثه در زمان نزدیک شدن به جسمی باخبر شوید.

✅چگونه موقعیت مکانی توسط ردیاب جی پی اس ماشین نشان داده می‌شود؟

این سیستم عموماً در مدت زمان 5 ثانیه می‌تواند موقعیت خودرو را در سامانه‌های ردیابی ارسال کرده و امکان پیدا کردن خودرو را به وجود آورد.

✅مزایای استفاده از جی پی اس‌های خودرو چیست؟

با در اختیار داشتن این سیستم می‌توان موقعیت مکان مورد نظر را پیدا کرد و در کمترین زمان آن را پیمود. همچنین این سیستم می‌تواند از دارایی افراد محافظت کند.