مقالات

ردیاب شنود دار چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

ردیاب شنود دار چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی سیستم‌های مختلفی مانند ردیاب روزبه‌روز در حال تولید و عرضه است تا امنیت را به صورت کاملی در اماکن مختلف برقرار سازد. ردیاب شنوددار یکی از جدیدترین سیستم‌هایی است که علاوه ‌بر مکان‌یابی اشیا و افراد، امکان شنود محیط را نیز فراهم می‌کند و گزینه‌ای ایده‌آل برای جلوگیری از سرقت اتومبیل به حساب می‌آید. این ردیاب صدای کابین را به صورت کاملی ضبط می‌کند تا پلیس بتواند به راحتی خودروی شما را بیابد.

ردیاب‌های جی‌پی‌اس‌دار و شنوددار دارای میکروفون کوچکی برای گوش دادن به صداهای مجاور و مکالمات هستند که در موارد مختلفی برای نظارت و امنیت به کار می‌روند. این ردیاب‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام ویژگی‌های خاصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. برای خریدی آگاهانه پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعاتی کامل در مورد ردیاب و طریقه کار با آن به دست آورید.

ردیاب شنوددار چیست؟

دستگاه‌های شنود را در اکثر مواقع برای گوش دادن پنهانی به مکالمات و مأموریت‌های پلیسی به کار می‌برند، اما در برخی مواقع هدف استفاده افزایش امنیت و هشدار در مواقع خطر است. دستگاه ردیاب شنوددار به‌ عنوان یکی از دستگاه‌های کاربردی برای افزایش امنیت سرنشینان خودرو و جلوگیری از به سرقت اتومبیل بوده که با گوش دادن به مکالمات سارقان می‌توان علاوه ‌بر پیدا کردن موقعیت، از صحبت‌های آن‌ها نیز مطلع شد. این دستگاه دارای میکروفونی کوچک بوده و در محلی پنهان قرار می‌گیرد تا امنیت خودرو شما را افزایش دهد.

ردیاب شنوددار چیست؟

پیشنهاد خرید

فرکانس یاب و دوربین یاب m8000

6,890,000 تومان5,799,000 تومانخرید کنید

امکانات جی پی اس شنود دار

تولیدکنندگان محصولات امنیتی همواره در تلاش هستند تا بیشترین امکانات را در اختیار کاربر قرار دهند؛ به همین منظور ردیاب شنوددار را با امکانات متنوعی تولید و به بازار عرضه کرده‌اند. در ادامه برخی از مهم‌ترین امکانات این دستگاه را آورده‌ایم:

 1. ردیابی زمان واقعی: از ویژگی‌های کلیدی جی‌پی‌اس شنوددار ردیابی بدون درنگ است. این ویژگی امکان پیدا کردن موقعیت خودرو، دارایی و اشیا مورد نظر شما را در زمان مناسب خود فراهم می‌کند.
 2. ارتباط دو طرفه: در برخی از دستگاه‌ها قابلیت ارتباط دو طرفه نیز فراهم شده است تا کاربران بتوانند به صورت دو طرف مکالمه کنند. این ویژگی برای موارد مختلفی مانند پیدا کردن موقعیت کودک، ارسال دستورات به دستگاه ردیاب مانند درخواست به‌روزرسانی، فعال کردن شنود و… قابل استفاده است.
 3. میکروفون یا شنود: مهم‌ترین ویژگی ردیاب شنوددار فراهم کردن شرایطی برای گوش دادن به صداهای نزدیک و مکالمات است. این دستگاه شنود دارای میکروفون‌ بوده و صدا را از اطراف دریافت می‌کند تا به کاربر منتقل سازد.
 4. Geofencing: در برخی از دستگاه‌های ردیاب geofencing ارائه می‌شود تا امکان تنظیم نقشه در مرزهای مجازی ممکن باشد. در مواقعی که ردیاب وارد مرز شده و یا از آن خارج شود، هشدارهایی به کاربر ارسال خواهد شد و او را از موقعیت مطلع می‌کند.
پیشنهاد خرید

دستگاه شنود یاب و دوربین یاب cc308+

970,000 تومان790,000 تومانخرید کنید

ردیاب شنود دار برای ردیابی کودکان

ردیاب‌های‌ شنوددار یکی از بهترین دستگاه‌هایی هستند که می‌توانید برای برقراری و افزایش امنیت کودکان استفاده کنید تا از موقعیت فرزند خود به صورت لحظه‌ای اطلاع داشته باشید. ردیاب شنوددار با استفاده از میکروفونی کوچک طراحی شده است تا با قرار دادن روی لباس کودک بتوانید از موقعیت مکانی و مکالمات اطرافیانش مطلع شوید؛ بدین ترتیب کودکتان امنیت کاملی خواهد داشت.

ردیاب شنود دار برای ردیابی کودکان

پیشنهاد خرید

دستگاه شنود یاب و دوربین یاب k68

3,940,000 تومان2,840,000 تومانخرید کنید

ردیاب شنود دار خودرو ها

ردیاب‌های شنوددار یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌های امنیتی برای خودروها به شمار می‌آیند که دارای شیار سیم‌کارت بوده و اطلاعات مهم را به صورت لحظه‌ای برای مالکان ارسال می‌کنند. این ردیاب‌ها راننده را در مواقع ضروری و خطر مطلع می‌سازند. در صورتی‌ که به ‌دنبال افزایش امنیت اتومبیل خود هستید می‌توانید ردیاب شنوددار را در مکان پنهانی نصب کرده و گزارشی را به صورت لحظه‌ای از موقعیت آن داشته باشید. همچنین امکان ضبط داده‌ها و شنود مکالمات نیز فراهم شده و از سرقت جلوگیری می‌شود.

ردیاب شنود دار خودرو ها

پیشنهاد خرید

دستگاه شنود یاب و دوربین یاب k18

3,240,000 تومان1,493,000 تومانخرید کنید

طریقه کار با ردیاب شنود دار

در گذشته برای کار با دستگاه‌های ردیاب نیاز به نرم‌افزار و سخت‌افزار مخصوصی بود، اما استفاده از دستگاه‌های امروزی بسیار ساده و آسان شده است. شما می‌توانید تنها با نصب یک برنامه روی سیستم و یا گوشی همراه خود از ویژگی‌های ردیاب شنوددار استفاده کنید. با این کار نرم‌افزار به ردیاب متصل شده و با فشردن دکمه روی دستگاه می‌توانید از امکانات مختلف آن مانند مکالمه دو طرفه، بلندگو، شنود، تماس و یا سایر موارد بهره‌مند شوید.

محل نصب جی پی اس شنود دار کجاست؟

ردیاب شنوددار یکی از وسیله‌های ضروری در خودرو بوده و لازم است در مکان مناسبی نصب شود تا دور از دید باشد. بهترین مکان‌های نصب جی‌پی‌اس شنوددار عبارتند از:

پورت OBDII

پورت OBDII مناسب‌ترین مکان نصب این وسیله بر روی ماشین بوده که توانایی تأمین انرژی را از طریق باتری خودرو دارد. همچنین، این پورت از دید سایر افراد مانند سارقان مخفی است. اگر خودرو شما قدیمی باشد به احتمال زیاد فاقد پورت OBDII بوده و بایستی ردیاب را در مکان دیگری نصب کنید.

داخل داشبورد

مرزهای پنهان موجود در داشبورد گزینه مناسبی برای نصب جی‌پی‌اس به حساب می‌آیند. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های نصب ردیاب شنوددار در این مکان قابلیت شارژ مستقیم از طریق باتری خودرو بوده و دیگر نیازی به خارج کردن وسیله و شارژ آن نخواهید داشت.

زیر ماشین

از دیگر مکان‌های مناسب برای نصب ردیاب، زیر خودرو است. البته برای این کار بایستی جی‌پی‌اس‌های مغناطیسی را به کار ببرید تا روی سطحی فلزی قرار بگیرند. در این شرایط امکان آسیب‌رسی از طریق آب، غبار، ضربه و… وجود دارد و لازم است محفظه امنی در زیر خودرو قرار دهید.

داخل صندلی‌ خودرو

در صورتی‌ که پنهان ماندن ردیاب شنوددار برای شما مهم است، توصیه می‌شود بخشی از صندلی را پاره کرده و دستگاه را درون صندلی در قسمت کناره‌ها و بالشتک صندلی قرار دهید و سپس آن را بدوزید.

سپر جلوی خودرو

سپر جلویی یکی از بهترین مکان‌هایی است که برای نصب جی‌پی‌اس انتخاب می‌کنند، چرا که تشخیص آن برای سارقان غیرممکن است. توجه داشته باشید که این قسمت خودرو به دلیل سنسور دما و نور یکی از چالش‌برانگیزترین مکان‌ها بوده و بایستی برای نصب در این مکان دقت خود را افزایش دهید. همچنین، از مزایای نصب جی‌پی‌اس در این قسمت می‌توان به اتصال مستقیم دستگاه به باتری اشاره کرد.

محل نصب جی پی اس شنود دار کجاست؟

تفاوت ردیاب شنود دار با دستگاه شنود چیست؟

دستگاه شنود و ردیاب‌های شنود تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند و نمی‌توان این دو را در یک رده دانست. دستگاه‌های جاسوسی و یا شنود برای مصارف پلیسی و غیرقانونی به کار می‌روند، در حالی ‌که دستگاه‌ ردیاب شنوددار را برای محافظت از خودرو شخصی، بررسی وضعیت کارمندان و فرزندان مورد استفاده قرار می‌دهند و کاملاً قانونی است. در حقیقت این دستگاه برای حفظ جان و مال شخص از حوادث کاربرد دارد.

مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب شنود دار چیست؟

موقعیت‌یاب شنوددار ابزاری جهت نظارت بر فعالیت داخل خودرو و گزارش دقیق مکان است. در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی و کاربردهای آن پرداخته‌ایم:

 • قابلیت تعیین محدوده مجاز برای حرکت خودرو و یا اشخاصی که حامل ردیاب هستند.
 • شنود مکالمه و صداهای اطراف به صورت یک‌طرفه امکان‌پذیر است.
 • قابلیت دسترسی به موقعیت و مکان ردیاب به صورت لحظه‌ای ممکن خواهد بود.
 • به دلیل ابعاد کوچک و سبک به راحتی قابل حمل است.
 • در صورت داشتن قابلیت مکالمه دو طرفه امکان صحبت با شخص نزدیک دستگاه ردیاب شنوددار امکان‌پذیر است.
 • در برابر گرد و غبار و آب مقاومت دارد.

مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب شنود دار چیست؟

آیا امکان برقراری تماس با ردیاب شنود دار وجود دارد؟

برخی از دستگاه‌های ردیاب شنوددار دارای قابلیت برقراری تماس بوده و دکمه‌ اضطراری SOS دارند. با فشردن این دکمه در مواقع ضروری می‌توان با کارفرما تماس گرفت که در این حالت لازم است میکروفونی داخل اتومبیل وجود داشته باشد تا راننده بتواند صحبت کند.

این ویژگی برای افرادی که راننده شخصی دارند گزینه‌ای ایده‌آل به شمار می‌آید.

آیا ردیاب شنود دار غیرقانونی است؟

استفاده از ردیاب شنوددار دارای پیچیدگی قوانین حقوقی و خصوصی است، اما آمار به دست آمده در سال 1395 سرقت 80 تا 85 هزار خودرو را اعلام کرده است؛ به همین دلیل مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه استفاده از ردیاب‌های شنوددار را حیاتی می‌داند و به‌ هیچ‌ عنوان غیرقانونی نیست.

آیا ردیاب شنود دار غیرقانونی است؟

جمع بندی

امروزه برای برقراری امنیت بیشتر در اتومبیل از ردیاب شنوددار استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ با استفاده از تجهیزات پیشرفته تولید شده است و امکان ضبط مکالمات اطراف را فراهم می‌کند. شما می‌توانید با قرار دادن دستگاه در مکان‌های خاصی مانند زیر سپر جلو خودرو، داخل داشبورد، داخل صندلی و… موقعیت لحظه‌ای خودرو خود را مشاهده کنید و در صورت سرقت از مکالمات سارقین مطلع شوید.

برخی از تولیدکنندگان این دستگاه‌ها را با قابلیت‌های مختلفی مانند امکان تماس، مکالمه دو طرفه و… طراحی می‌کنند. طرز استفاده از ردیاب‌های شنوددار نیز بسیار راحت بوده و فقط لازم است نرم‌افزاری را بر روی گوشی خود نصب کنید و سپس با فشردن دکمه روی دستگاه اتصال صورت می‌گیرد. شما می‌توانید این دستگاه‌ها را از فروشگاه معتبر تاپ دوربین تهیه کنید. در این فروشگاه انواع ردیاب‌ها با برندهای مختلف موجود بوده و به راحتی می‌توانید از بین طیف گسترده‌ای از کالاها گزینه مورد نظر خود را با قیمت استثنایی خریداری کنید.

سوالات متداول

 • ردیاب شنوددار چیست؟

دستگاه‌ امنیتی که با قرارگیری در اتومبیل موقعیت آن را به صورت لحظه‌ای نشان می‌دهد. همچنین، قابلیت شنود مکالمات اطراف نیز با استفاده از این دستگاه امکان‌پذیر است.

 • کاربرد ردیاب‌های شنوددار چیست؟

از این دستگاه می‌توان برای حفاظت از کودکان، امنیت بیشتر خودرو، نظارت بر رفتار کارمندان و… استفاده کرد.

 • ردیاب شنوددار را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه بهترین ردیاب‌ها با ضمانت‌نامه اصالت کالا به قسمت فروشگاهی سایت تاپ دوربین مراجعه کرده و از بین طیف گسترده‌ای از محصولات گزینه‌ای متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید

ردیاب خودرو چیست و چه کارکردی دارد؟

آشنایی با انواع دوربین یاب و شنودیاب

نحوه تشخیص شنود در منزل

آیا دستگاه فرکانس یاب، هندزفری را تشخیص می دهد؟