مقالات

چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم؟

چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم؟

با افزایش سرقت در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و هر مکان دیگری، نگرانی بابت حفظ جان و سرمایه افراد روز به روز در حال افزایش است. برای حفظ امنیت باید به دنبال یک راه‌حل عالی بود تا بتوان امنیت را افزایش داد و جلوی سرقت و مزاحمت‌های دیگر را گرفت. موثرترین روش برای ایجاد امنیت، نصب دوربین مدار بسته است. شما می‌توانید در هر مکانی که منع قانونی ندارد از دوربین مدار بسته استفاده کنید تا امنیت ساختمان خود را افزایش دهید. فقط یک نکته مهم درباره نصب و استفاده از دوربین مدار بسته وجود دارد و آن آگاهی از این قضیه است که چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم.

 قطعاً قرار است که سیستم امنیتی و دوربین مدار بسته‌ای که تهیه کرده‌اید، برای شما سال‌ها دوام داشته باشد؛ اما در نهایت روزی می‌رسد که باید سیستم امنیتی خود را ارتقا دهید. حتی اگر همه چیز خوب به نظر برسد، باز هم یک سیستم و دوربین مدار بسته قدیمی شما را در برابر خطرات امنیتی آسیب‌پذیر خواهد کرد. اگر مطمئن نیستید که زمان ارتقا سیستم امنیتی شما فرا رسیده است یا خیر، با ما همراه باشید تا ببینید چرا این نیاز وجود دارد که سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم.

چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم و چرا این موضوع مهم است؟

نصب دوربین مدار بسته در هر مکانی چه ساختمان‌های مسکونی و چه غیر مسکونی برای افزایش امنیت، جلوگیری از ارتکاب جرم، شواهد عینی، ثبت مدارک و وقایع، جلوگیری از سرقت و… است؛ اما زمانی خواهد آمد که شما باید نسبت به ارتقای دوربین مدار بسته اقدام کنید؛ زیرا دوربین‌های مدار بسته مانند سایر تجهیزات الکترونیکی نیازمند به‌روزرسانی و خدمات پشتیبانی هستند.

از آنجایی که دوربین‌های مدار بسته برای حفظ امنیت و نظارت بر پیرامون زندگی و محیط کار اختراع شده‌اند، نیازمند نگهداری و مراقبت هستند و باید در زمان نیاز ارتقا پیدا کنند تا بتوانند امنیت بیشتری را برای محیط خود به وجود آورند. به همین دلیل ما در این مقاله قرار است بررسی کنیم و ببینیم چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم. با ما همراه باشید تا دلایل ارتقا را با شما به اشتراک بگذاریم.

پیشنهاد خرید

مینی اسپید دام ۲ لنزه وایفای (wifi) icsee

3,250,000 تومان2,450,000 تومانخرید کنید

بهبود کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته

یکی از مهم‌ترین علائمی که به شما نشان می‌دهد زمان ارتقای دوربین مدار بسته شما فرا رسیده، این است که دوربین‌های شما در حال تولید تصاویر با کیفیت پایین هستند. در این زمان باید نسبت به دوربین با کیفیت بالاتر اقدام کنید؛ زیرا بهبود کیفیت تصویر و نظارت سیستم‌های دوربین مدار بسته نقش بسیار مهمی در امنیت دارند. بنابراین دوربین مدار بسته را ارتقا دهید تا تصاویر با وضوح بالاتری ثبت شوند. همچنین یک دوربین مدار بسته جدید، دارای زاویه دید گسترده‌تر بوده و زاویه دید بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد و حتی دوربین‌های جدید، قابلیت چرخش 360 درجه را دارا هستند و این یک مزیت مهم است.

در ضمن یکی دیگر از دلایلی که باید بدانیم چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم، این است که با این ارتقا، نویز کمتری در تصویر خواهید داشت و در شرایط نوری نامناسب، تصاویر باکیفیتی در اختیار شما است. از طرفی ارتقا سبب می‌شود تا استانداردهای IP وIk نیز رعایت شود و دوربین مدار بسته در برابر رطوبت و ضربه مقاوم باشد. همچنین اگر دوربین مدار بسته را ارتقا دهید، دوربین به‌روزتر و توانایی تشخیص دقیق اشیاء، حرکات و رخدادها را داشته تا در تحلیل و بررسی واقعه و اقدامات امنیتی به شما کمک کند.

پیشنهاد خرید

دوربین شارژی مگنتی A9

365,000 تومان333,000 تومانخرید کنید

ارتقا دوربین مدار بسته و یکپارچه سازی آن

یکی دیگر از دلایل مهمی که به ما نشان می‌دهد چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم، قضیه یکپارچه سازی دوربین مدار بسته است. برای نمونه، یکپارچه سازی با سیستم‌های کنترل دستی، امکان پیگیری ورود و خروج افراد را برای شما فراهم خواهد کرد و سبب افزایش امنیت خواهد شد. سیستم هشدار و اعلان حریق نیز در صورت بروز آتش‌سوزی در محل، سبب می‌شود تا دوربین‌های مدار بسته، تصاویر مناطق مختلف را برای سرعت بخشیدن به واکنش زودتر ارسال کنند.

سیستم‌‌های مدیریت ویدیو(VMS) نیز امکان مدیریت متمرکز و تحلیل پیشرفت تصاویری که ضبط شده است را برای شما فراهم خواهد کرد. از طرفی یکپارچه‌سازی با GIS نیز امکان نظارت دقیقی را برای شما ممکن می‌سازد. همچنین سیستم‌های تشخیص چهره و تجزیه و تحلیل ویدیو به تشخیص خودکار افراد و رفتارهای مشکوک یاری رسانده و امنیت بیشتری را برای شما فراهم خواهند کرد.

پیشنهاد خرید

دوربین آندوسکوپی ۵ متری وای فای

1,765,000 تومان1,388,000 تومانخرید کنید

بازیابی پیشرفته و ذخیره سازی عامل دیگر ارتقا دوربین مدار بسته

در ادامه قرار است درباره بازیابی پیشرفته و ذخیره سازی صحبت کنیم که نشان خواهد داد چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم. با افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی دوربین مدار بسته که با استفاده از هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا و فناوری فشرده‌سازی ممکن است، داده‌های بیشتری از یک دوربین مدار بسته قدیمی می‌توان ذخیره کرد.

در دوربین مدار بسته ارتقا یافته، فرمت‌های فشرده‌سازی H.264 وH.265 به کاهش حجم داده‌های ذخیره شده کمک شایانی خواهد کرد. همچنین پشتیبان گیری ابری یک ویژگی مهم است که به افزایش امنیت داده‌ها کمک می‌کند. در ضمن یک دوربین مدار بسته ارتقا یافته و سیستم امنیتی که به‌روز شده است، به کمک بازیابی از طریق نرم افزارهای مخصوص، امکان بازیابی فیلم‌ها و تصاویر پاک شده را فراهم می‌کند.

پیشگیری از خرابی دوربین مدار بسته

جلوگیری از خرابی دوربین مدار بسته و سیستم امنیتی، دلیل دیگری برای این است که بدانیم چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم. ممکن است که در حال حاضر سیستم شما به خوبی کار کند و مشکلی با آن نداشته باشید؛ اما یک دوربین مدار بسته قدیمی قابل اعتماد نیست و بیشتر در معرض خرابی و مشکل قرار دارد. به یاد داشته باشید که همیشه پیشگیری از یک مشکل، بهتر از درمان آن است.

از طرفی، پیگیری مدام اینکه سیستم دوربین مدار بسته در حال درست کار کردن است یا خیر، خود هزینه‌های اضافه بر دوش شما خواهد گذاشت و اگر حتی نیاز باشد که یک متخصص برای تعمیر دوربین مدار بسته شما اقدام کند، همان چند دقیقه خرابی، سیستم امنیتی شما را در خطر قرار خواهد داد. بنابراین به‌روزرسانی و ارتقا دوربین مدار بسته خود را جدی بگیرید تا همیشه در امنیت کامل باشید.

پیشگیری از خرابی دوربین مدار بسته

ارتقا دوربین مدار بسته و فناوریها و ویژگیهای پیشرفته سیستم

فناوری‌ها و ویژگی‌های پیشرفته در ارتقا دوربین‌های مدار بسته نقش مهمی دارند. برای نمونه، یک دوربین ارتقا یافته می‌تواند، دارای ویژگی بی‌‍‌سیم باشد و بدون نیاز به کابل کشی، امنیت بیشتری را در برابر قطعی‌های فیزیکی برای شما ایجاد کند. ویژگی قابلیت ضبط ویدیوی HD یا Ultra-HD (UHD) در یک دوربین به‌روز، تصاویری شفاف با قابلیت تشخیص بالا به شما ارائه خواهد داد که در زمان جرم برای شناسایی جزئیات مهم است.

دید در شب نیز یک قابلیت جدید در دوربین‌های مدار بسته به‌روز است که در شرایط نور کم و حتی تاریکی باز هم بتوانند به ضبط کردن تصاویر ادامه دهند. تکنولوژی تشخیص چهره که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است چهره‌ها را تحلیل کرده و هویت افراد را شناسایی کند، یکی دیگر از دلایلی خواهد بود که نشان می‌دهد چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم.

پیشنهاد خرید

مینی دوربین فیلمبرداری ورزشی و پلیسی مدل L9

4,305,000 تومان4,305,000 تومانخرید کنید

دلایل دیگری درباره اینکه چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم؟

هر چقدر دوربین مدار بسته شما جدیدتر باشد و آن را ارتقا داده باشید، یعنی قادر هستید از فناوری‌های پیشرفته‌تری استفاده کنید؛ زیرا دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های امنیتی قدیمی فقط می‌توانند به ضبط تصاویر و ویدیوها بپردازند و امکانات زیر را ندارند:

  • هشدارهای لحظه‌ای
  • هشدار از دست دادن یا قطع شدن دوربین
  • هشدار خراب شدن هارد
  • مدیریت از راه دور
  • هشدارهای سنسور حرکت
  • روشن و خاموش کردن چراغ‌ها و بستن درها از دور
  • و…

این طبیعی است که یک سیستم ارتقا یافته امکانات و ویژگی‌های خاصی را در اختیار شما قرار خواهد داد؛ اما آنچه که در این میان بسیار اهمیت دارد، این است که با ارتقای دوربین مدار بسته خود، امنیت محیط را تأمین خواهید کرد.

ارتقا دوربین مدار بسته و فناوری‌ها و ویژگی‌های پیشرفته سیستم

جمع بندی

ممکن است در حال حاضر دوربین‌های مدار بسته شما در حال کار کردن باشند؛ اما نیاز است که مطمئن شوید به درستی امنیت را برقرار می‌کنند یا خیر. برای این کار باید همیشه به این قضیه دقت داشته باشید که این دستگاه نیز مانند تمام تجهیزات الکترونیکی نیاز به ارتقا دارد. به همین دلیل ما این مطلب را به پاسخ این که چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم، اختصاص دادیم تا به شما یادآوری کنیم که این قضیه بسیار مهم و حیاتی است. از دلایلی که چرا باید دوربین مدار بسته خود را ارتقا دهیم، می‌توان به بهبود کیفیت تصاویر، فناوری و ویژگی‌های پیشرفته، جلوگیری از خرابی دوربین مدار بسته، بازیابی پیشرفته و ذخیره سازی و… اشاره کرد. به یاد داشته باشید که ارتقای دوربین مدار بسته، حتماً امنیت بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد؛ به همین دلیل این قضیه را جدی بگیرید.

سوالات متداول

  • چرا باید سیستم دوربین مداربسته را ارتقا دهیم؟

 ارتقا سبب بهبود بیشتر کیفیت تصاویر و فراهم شدن ویژگی‌های خاص مانند تکنولوژی تشخیص چهره، قابلیت دید در شب، کاهش حجم داده‌های ذخیره شده و… در سیستم امنیتی شما خواهد شد.

  • آیا استفاده از فضای ابری مهم است؟

بله؛ با ارتقا سیستم دوربین مدار بسته و پشتیبان گیری ابری، سبب افزایش امنیت داده‌ها خواهید شد.

  • استاندارد IP و IK چه تأثیری در دوربین مدار بسته دارد؟

با ارتقا دوربین مدار بسته خود از این دو استاندارد استفاده کنید تا دوربین مدار بسته شما در برابر رطوبت و ضربه مقاوم باشد.

بیشتر بخوانید:

علت نوسان برق در دوربین مداربسته

فناوری RAID در دوربین مداربسته چیست؟

قوی‌ترین دوربین مداربسته

با پر فروش ترین دوربین های مداربسته آشنا شوید

اف استاپ در دوربین مداربسته چه نقشی دارد؟